Sıkça Sorulan Sorular

Eğitim Türkçe mi olacak?
Eğitim Türkçe olarak anlatılacak olup eğitim materyalleri hem Türkçe hem de İngilizce olarak öğrencilere sunulacaktır.
Eğitimin ara sınavlarına ve final sınavına öğrenciler Türkçe veya İngilizce olarak girebilecekler.
Eğitimler nerede olacak?
Eğitimler online olarak gerçekleşecek. İnternete erişebildiğiniz heryerden eğitimlere katılabileceksiniz.
Online derslere girme mecburiyeti var mı?
Online derslere girme mecburiyeti bulunmamaktadır. Dersi kaçıranlar bir sonraki akşam kayıtlı olan videoyu izleme olanağına sahip olacaklardır. Bunun dışında eğitim videoları dosya olarak paylaşılmayacaktır. Canlı derslere katılanlar eğitmene direkt soru sorma şansına da sahip olacaktır.
Eğitim sonrasında sertifika verilecek mi?
Eğitimler Cisco Networking Academy Programı altına gerçekleşecek olup, sınavlarında başarılı olanlar eğitim sertifikası almaya hak kazanacaktır. Ayrıca 2 dönemi de başarı ile tamamlayanlar, CCENT sertifikasyon sınavına %58 indirim kuponu kazanacaklardır.certification_tree

CCNA Sertifikası için nasıl bir yol izlemem gerekiyor?
CCNA 1.Kur ve CCNA 2.Kur eğitimlerini tamamladıktan sonra herhangi bir akademide CCNA 3.Kur ve CCNA 4.Kur eğitimlerini tamamlayıp CCNA Routing & Switching sertifikasyon sınavına girebilirsiniz.
Network konusunda bir tecrübem yok. Eğitimi alabilir miyim?

Evet alabilirsiniz, eğitim temel bir eğitim olup, herhangi bir ön şartı bulunmamaktadır. Katılımcılara önce temel network kavramlarını anlatıp daha sonra detaylara geçilerek kapsamlı bir eğitim verilecektir.
Laboratuvar çalışmaları nasıl gerçekleştirilecektir?
Router ve Switch konfigürasyonları için Packet Tracer adında kapsamlı bir Network Simülatör yazılımı kullanılacaktır. Bu yazılım ile öğrenciler temel Router ve Switch konfigürasyonunun yanında RIP, OSPF, DHCP, NAT, IPv4, IPv6, VLAN vb. konfigürasyonları yaparak ağ cihazları yönetiminde tecrübe kazanacaklardır. Ayrıca dileyen öğrencilere uzaktan gerçek lab olanağı da (AYD-Remote-Lab) sağlanacaktır. Detaylar için tıklayınız.
Eğitimler kim tarafından verilecek?
Eğitimler CCIE sertifikasına sahip, 15 yılın üzerinde tecrübeli Cisco Networking Academy resmi eğitmenleri tarafından verilecektir.
Eğitimler bir daha ne zaman tekrarlanacaktır?
Eğitimler yılda bir kez yapılmaktadır. Bu yıl içersinde bir daha yapılması planlanmamaktadır.
Canlı derslere katılım için bilgisayar şart mıdır?
Canlı derslere bilgisayardan katılabileceğiniz gibi, iOS ve Android platformundan da tablet veya cep telefonunuzdan da katılabilirsiniz. Webex platformu ile yapılcak eğitimlere cep telefonları ve tabletler ilede 3G üzerinden bile izlenebilecek.
Eğitim konuları nelerdir?
Eğitim içeriğine buradan ulaşabilirsiniz.

Diğer sorularınız için: egitim @ agyoneticileri.org