Eğitimlerimiz

Ağ Yöneticileri Derneği tarafından verilmesi planlanan eğitimlerimiz hakkında bilgileri aşağıda bulabilirsiniz. 2015 yılında SiberGüvenlik eğitimine Tüm Türkiye ve Türki Cumhuriyetlerinden binlerce kişi katıldı. Türkiye’de verilen en büyük çaplı online eğitim projelerinden birine imza attık. Bu motivasyon ile 2016 yılında vermeyi planladığımız eğitimlerden bazıları:

ÜCRETSİZ EĞİTİMLER
SiberGüvenliğe Giriş Eğitimi – “ Introduction to Cybersecurity”
Sibergüvenlik, elektronik verileri kötü niyetli girişimlerden korumak amacıyla kullanılan işlemler, ürünler, uygulamalar ve süreçler bütününü ifade eder. Bu kurs sibergüvenlik kavramlarını tartışmak üzere Ağ Yöneticileri Derneği tarafından çeşitli uzmanların sibergüvenlik üzerine çektikleri Türkçe videolardan oluşmaktadır. Bu videolarda Sibergüvenliğin tanımı, neden önemli olduğunu, veri güvenliğini sağlamak için kullanılan ürün ve süreçlerin size tanıtılmasını sağlamaktadır. Kurs güvenlik ürünleri ve süreçlerini uygulamaktan çok sibergüvenliğin küresel bir ihtiyaç olduğu üzerinde durmakta ve bu sektördeki son gelişmeler hakkında bilgi vermektedir.

Kursun sonunda kurs sonu değerlendirme anketi “Cybersecurity End of Course Survey” ve final sınavı “Cybersecurity EOC Assessment” bulunmaktadır. Bu sınavları tamamlayanlar kurs sertifikasını almaya hak kazanmaktadır.

Eğitim Başlangıç Tarihi: Ön Kayıt Sonrası eğitim materyallerine erişilebilir
Eğitim Ortamı: Kendi kendine okuma
Eğitim Dili: Türkçe / İngilizce
Eğitime Ön Kayıt Yapın: (İsim, Soyad ve Eposta Adresi yeterlidir)
Eğitim Ücreti: Ücretsiz
Eğitim Sertifikası: Kurs sonu sınavı alanlara ücretsiz sertifika verilmektedir.
Eğitime Önşartı: Yok
Eğitimin Web Sayfası : http://ag.org.tr/online-siber-guvenlik-egitimi/

 IoE “Nesnelerin İnterneti” Eğitimi
Bu kursun temel amacı IoE-Herşeyin/Nesnelerin Interneti’ni oluşturan temel kavramları ve teknolojileri tanıtmaktır. Önümüzdeki 5 yıl içerisinde Internet’e bağlı cihaz sayısının 50 milyara çıkacağı öngörülmektedir. Bu online ders materyalleri IoE kavramları ve bu noktada karşımıza çıkacak yeni iş alanları, uzmanlıklar, ağ güvenliği vb konularda bilgi vermektedir.

Kurs toplam 5 modülden oluşmaktadır ve her bir modülün sonunda basit bir kısa sınav bulunmaktadır. Kayıt yaptıran herkes bu eğitimlere ücretsiz olarak katılabilir. Kurs sonu sınavını alanlara IoE Sertifikası verilmektedir.

Eğitim Başlangıç Tarihi: Ön Kayıt Sonrası eğitim materyallerine erişilebilir.
Eğitim Ortamı: Kendi kendine okuma
Eğitim Dili: İngilizce
Eğitime Ön Kayıt Yapın: (İsim, Soyad ve Eposta Adresi yeterlidir)
Eğitim Ücreti: Ücretsiz
Eğitim Sertifikası: Ücretsiz değerlendirme sınavını alanlara ücretsiz sertifika verilmektedir.
Eğitime Önşartı: Yok
Eğitimin Web Sayfası : http://www.cilginprojeler.org


ONLİNE EĞİTİMLER
WiFi Hacker Eğitimi
Eğitim online canlı dersler ile gerçekleştirilecek olup, Wi-Fi ağlarında gerçekleşen saldırı yöntemleri ve bunlara karşı alınacak önlemler konusunda detaylı bilgi vermektedir. Saldırı yöntemlerinin neler olduğu, kablosuz ağınızın güvenliğini nasıl sağlayacağınız ve örnek saldırılar hakkında uygulamalı lab. çalışmaları yapılacaktır.

Eğitim Başlangıç Tarihi:  2016 3. Çeyrek
Eğitim Ortamı: Eğitimene soru sorulabilen canlı eğitimler
Eğitim Günleri: Haftasonu + tekrar dersleri
Eğitim Dili: Türkçe
Eğitime Ön Kayıt Yapın
Eğitim Ücreti: 150TL+KDV
Eğitim Ön Şartı: Yok
Eğitimin Web Sayfası : www.ag.org.tr/wifi-hacker-egitimi/

CCNA R&S “Temel Network” Eğitimi
CCNA eğitim programının amacı katılımcıları sıfırdan başlayıp, orta çaptaki bir ağın network yöneticisi olabilecek seviyeye getirmektir. Eğitim toplam 4 kurdan oluşmaktadır. Ağ Yönetimi üzerine kariyer yapmak isteyenler için en temel eğitim programıdır. Öğrencileri “CCNA R&S” isimli CCNA sertifikasyon sınavına hazırlar. Bu eğitimde öğrenciler temel ağ teknolojilerinden başlayarak, Packet Tracer ve gerçek Lab cihazlarına bağlanarak uygulamalı olarak güncel ağ cihazları yapılandırmayı öğrenirler.

Eğitim Başlangıç Tarihi: 18 Temmuz 2016
Eğitim Ortamı: Eğitmene soru sorulabilen canlı eğitimler
Eğitim Günleri: Hafta içi akşamları + Haftasonu tekrar dersleri
Eğitim Dili: Türkçe
Eğitim Detayları: http://ag.org.tr/ccna-online-egitimi/
Eğitime Ön Kayıt Yapın
Eğitim Ön Şartı: Yok

CCNA Security “Ağ Güvenliği” Eğitimi
CCNA Security uygulamalı bir Güvenlik Eğitimidir. Ağ Güvenliği üzerine kariyer yapmak isteyenler için Cisco Networking Academy bünyesinde geliştirilen detaylı bir içeriğe sahiptir. Öğrencileri “Implementing Cisco IOS Network Security (IINS)” isimli CCNA Security sertifikasyon sınavına hazırlar. Bu eğitimde öğrenciler Packet Tracer ve Lab cihazlarına bağlanarak güncel ağ güvenlik uygulamalarını uygulamalı olarak öğrenirler. VPN Yapılandırması, Güvenlik Duvarı yapılandırması ve birçok güvenlik uygulaması hakkında detaylı içeriğe sahiptir.

Eğitim Başlangıç Tarihi: 2016 Sonbahar
Eğitim Ortamı: Eğitimene soru sorulabilen canlı eğitimler
Eğitim Günleri: Hafta içi akşamları veya Haftasonu
Eğitim Dili: Türkçe
Eğitime Ön Kayıt Yapın
Eğitim Ücreti: Henüz belirlenmedi.
Eğitim Ön Şartı: CCNA 1-2 seviyesinde temel ağ bilgisi